عضویت توسعه و تکمیل زنجیرۀ انگور

1 2 3 4
عنوان:
توسعه و تکمیل زنجیرۀ انگور
امتیاز محتوا:
تاریخ خبر:
2020
کارشناس دستگاه
نام کارشناس دستگاه را وارد کنید
شماره تماس:
شماره تماس
تاریخ انتشار خبر:
28 مرداد 1400, 19:41

 

استان خراسان شمالی در تولید انگور رتبه 6 کشوری را به خود اختصاص داده لذا با توجه به حجم زیاد تولید، امکان سرمایه گذاری مناسبی در زنجیره آن وجود دارد.

در سطح استان 4 واحد صنایع تبدیلی انگور فعال بوده که عمدتاً در زمینه کشمش فعالیت دارند و با توجه به تنوع تولید انگور در استان، امکان سرمایه گذاری برای احداث سردخانه های تخصصی نگهداری انگور، واحدهای تولید شیره و حلوا و نیز واحدهای تولید کشمش وجود دارد.

همچنین زمینۀ سرمایه گذاری مناسبی برای اجرای طرح فراز انگور وجود دارد و با توجه به علاقه مندی بسیاری از باغداران به این طرح، راه اندازی واحد های تخصصی و فنی در این راستا در سطح استان، می تواند کمک زیادی به باغداران نموده و منابع تسهیلاتی لازم نیز در نظر گرفته شده است.

  • سطح موجود باغات انگور 16420 هکتار با تولید سالانه 177 هزار تن.
  • ارقام عمده انگور به ترتیب سطح کشت و تولید شامل رقم سلطانی بی دانه (کشمشی) و ارقام تازه خوری شامل: عسگری، لعل و یاقوتی، انگور سیاه، پیکامی.
  • محصولات قابل فرآوری شامل کشمش، کنسانتره آب انگور، ژله، مارمالاد، تولید نئوپان، انواع شکلات و شیرینی، روغن گیری از هسته انگور، سرکه و آبغوره.
  • پتانسیل صادراتی انگور و فرآورده های آن بالغ بر 120 هزار تن انگور تازه خوری، کشمش و ...
  • ایجاد سردخانه نگهداری برای عرضه به بازار در خارج از فصل تولید، ایجاد صنایع آبمیوه گیری و کنسانتره و تهیه لواشک، روغن گیری هسنه انگور، الکل صنعتی و سایر فرآورده ها و ایجاد بارگاه های بهداشتی تهیه کشمش از سایر زمینه های سرمایه گذاری در زنجیرۀ انگور به شمار می رود.

 

کد این مطلب : 276