صفحه اصلی » اولویت های سرمایه گذاری » اولویت های سرمایه گذاری بخش کشاورزی » احداث شرکت های خدمات مکانیزه و انجام کشاورزی قراردادی

عضویت احداث شرکت های خدمات مکانیزه و انجام کشاورزی قراردادی

1 2 3 4
عنوان:
احداث شرکت های خدمات مکانیزه و انجام کشاورزی قراردادی
امتیاز محتوا:
تاریخ خبر:
2020
کارشناس دستگاه
نام کارشناس دستگاه را وارد کنید
شماره تماس:
شماره تماس
تاریخ انتشار خبر:
27 مرداد 1400, 19:17

   با توجه به خرده مالکی اراضی زراعی و باغی در سطح استان، علیرغم افزایش ضریب مکانیزاسیون، انجام مطلوب عملیات زراعی و باغی و حفظ نباتات همواره از دغدغه های کشاورزان به شمار می رود. لذا ضروری است به منظور افزایش بهره وری عملیات ماشینی کشاورزی، نسبت به تشکیل و راه اندازی مراکز حرفه ای و فنی خدمات مکانیزاسیون اقدام گردد تا کشاورزان با دسترسی سریع به این مراکز، از انجام به موقع و مطلوب عملیات کشاورزی اطمینان خاطر داشته باشند.

هم اکنون دو واحد فعال خدمات مکانیزاسیون در شهرستان های شیروان و بجنورد مشغول فعالیت هستند و برای توسعه این واحدها در سایر نقاط استان، حمایت های لازم برای تامین نیروی محرکه و ادوات صورت خواهد گرفت.

همچنین انجام کشاورزی قراردادی توسط این واحدها نیز مد نظر بوده و به خصوص با هماهنگی صنایع فعال تبدیلی و تکمیلی مربوطه از قبیل کارخانجات پنبه پاک کنی، قند شیروان، کارخانجات رب گوجه فرنگی و ... امکان انعقاد قرارداد تولید و خرید محصولات زراعی و باغی فراهم بوده و مورد حمایت های تسهیلاتی سازمان جهاد کشاورزی نیز قرار خواهند گرفت.

کد این مطلب : 273