صفحه اصلی » اخبار ویژه » استاندار خراسان شمالی تاکید کرد: سامانه انتقال آنی مجوزهای سرمایه گذاری صادر شده نقطه عطفی برای اقتصاد استان و کشور

عضویت استاندار خراسان شمالی تاکید کرد: سامانه انتقال آنی مجوزهای سرمایه گذاری صادر شده نقطه عطفی برای اقتصاد استان و کشور

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی در این آیین با تاکید بر اینکه اجزای حاکمیت در استان با انسجام و هم افزایی در راستای تحقق منویات رهبری تلاش می کنند، گفت: بروکراسی های اداری موجب خستگی و فرار سرمایه گذاران شده است و با راه اندازی و اجرای این سامانه می توانیم با جذب سرمایه گذاران بیشتر در راستای ایجاد اشتغال پایدار و افزایش رفاه و معیشت مردم گام برداریم. 
شجاعی با اشاره به اینکه این سامانه به طور پایلوت در استان خراسان شمالی راه اندازی و در ادامه نقطه نظرات سایر استان اعمال خواهد شد، افزود: در این سامانه در استان مجوزهای بی نام سرمایه گذاری برای ۸۶ طرح با دو هزار و ۸۷۳ میلیارد تومان اعتبار به دو زبان فارسی و انگلیسی بارگذاری شده است. 
وی با تاکید بر اینکه راه اندازی این سامانه زمان صدور مجوز سرمایه گذاری را صفر خواهد کرد، گفت: تمامی مجوزهای لازم از جمله تهیه طرح توجیه فنی و اقتصادی، واگذاری زمین، استعلام تمامی دستگاه ها، کارگروه ها و موافقت اصولی و جواز تاسیس صادر و بانک عامل برای ارائه تسهیلات مشخص شده است و سرمایه گذار قرار نیست به هیچ یک از ادارات مراجعه کند. 
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی افزود: ظرفیت معادن استان در قالب تعریف طرح های سرمایه گذاری با حداقل اعتبار ۱۹۲ میلیارد تومان در این سامانه به نمایش گذاشته شده است. 
به گفته محمدعلی شجاعی در این سامانه ٣٢ پروژه ناتمام بخش دولتی به ارزش ٧۶٢ میلیارد تومان از محل ماده ۲۷ برای واگذاری به بخش خصوصی بارگذاری شده است و در آینده طرح های سرمایه گذاری حوزه شهرداری ها نیز بارگذاری خواهد شد.
استاندار خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود با تقدیر از دستگاه های دارای عناوین برتر در سطح کشور گفت: کسب این رتبه های برتر به واسطه برقراری فضای انسجام و همدلی در استان است.
شجاعی با اشاره به کسب افزون بر ۵٠ رتبه کشوری توسط ادارات و دستگاه های استان در حوزه های مختلف افزود: کسب این رتبه های برتر اتفاقی نیست چرا که استان در بسیاری از حوزه ها از جمله تجهیزات، نیروی انسانی و فضای اداری دچار کمبود است و این عناوین برتر در رقابت با سایر استان های دارای امکانات بیشتر به دست آمده است.
بر اساس این گزارش با دستور وزیر کشور سامانه انتقال آنی مجوزهای صادر شده سرمایه گذاری (طرح ولایت) رونمایی شد و مجوز انتقال سه سرمایه گذاری توسط مدیران سازمان های گردشگری، صمت و کشاورزی استان صادر و به سرمایه گذار تحویل داده شد.

    کد این مطلب : 309